Lukrecijos labdaros ir paramos fondas ir Jūsų gerumas keičia gyvenimus

Lukrecijos labdaros ir paramos fondas – ne pelno siekianti organizacija, remiama tėvelių lėšomis, privačiomis aukomis ir dotacijomis, tad joje teikiamos paslaugos (reabilitacijos užsiėmimai) neįmanomos be Jūsų indėlio.

Lukrecijos labdaros ir paramos fondas ir Gerumo dėžutė

Gerumo dėžutės prenumeratorių ir rėmėjų dosnumas vaikams leidžia žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, pamažu suvokti pasaulį ir gyventi kokybišką gyvenimą, kuris taip svarbus kiekvienam iš mūsų.

Vaiko raida

Dėka Jūsų paramos, Lukrecijos labdaros ir paramos fondas jau padėjo šiems vaikams:

Lukrecija, Lukrecijos labdaros ir paramos fondas ir jos istorija

Būdama 3,5 metų, Lukrecija sunkiai susirgo – jos organizmas pats ėmė naikinti centrinę nervų sistemą. Per ketverius metus sutriko vaiko raida: mergaitė nustojo vaikščioti, kalbėti, dingo suvokimas. Aplankiusi daugiau nei 20 reabilitacijos centrų užsienio šalyse ir Lietuvoje, Lukrecija šiandien nueina 4 km, gali šokinėti, skaičiuoti, suvokti pasaulį, o labai greitai galės ir kalbėti! Geri žmonės ir organizacijos Lukrecijai padovanojo vaikystę – dėka jų dosnumo, mergaitė galėjo lankyti jai būtinus užsiėmimus. Dėkingumo jausmas užaugino ir kai ką gera: šiandien Lukrecija yra Gerumo dėžutės ambasadorė, jos vardu įkurtas Lukrecijos labdaros ir paramos fondas.

Dovydas

Dovydo mamos nėštumas buvo sklandus, tad jokių abejonių nekilo, tačiau gimdymas – sudėtingesnis. Berniukas gimė išnešiotas, iš pirmos apžiūros sveikas, o naujagimių APGAR skalėje įvertintas 8-9. Dovydui augant, tėvai pastebėjo lėtesnę berniuko raidą ir ėmė ieškoti priežasčių. Diagnozė – celebrinis paralyžius, vidutinis protinis atsilikimas ir kitos elgesio problemos, lengva autizmo forma.

Vaiko raidos klinika ir jos teikiama pagalba Dovydo šeimoje atsirado visiškai netikėtai – įstaigą mieste atsitiktinai pastebėjo berniuko tėvai. Užpildžius paraišką paramai, Dovydas apsilankė pirmuosiuose klinikos užsiėmimuose. Netrukus aplankė pozityvūs pokyčiai – atsirado daugiau kalbos, berniukas geba dėlioti kelių žodžių sakinius, kai anksčiau kalbėdavo pavieniais žodžiais. 

Ignas

Ignui nustatytas Dauno sindromas, protiniai bei elgesio raidos sutrikimai, kalbos neišsivystymas; prognozuota, kad berniukas nevaikščios. Šiandien Ignas ne tik vaikšto, bet ir gali lipti laiptais, mieliau komunikuoja, kartoja skiemenis, yra ramesnis. Visus šiuos pokyčius ženkliai paskatino Vaiko raidos klinikoje aplankytos logopedo, burnos masažisto, osteopato procedūros. Ignui patinka rutina, o išbandyti tai, kas nauja, jam nedrąsu. Visgi pirmieji, abejonių kupini apsilankymai klinikoje galiausiai virto saugia erdve, kurioje berniukas noriai bendrauja, įsitraukia į veiklas.

Rugilė

Rugilei nutiko nelaimė – paslydusi ir nukritusi nuo metro aukščio spintelės, ji paniro į komą. Smegenys Rugilės galvoje ėmė sparčiai plėstis, kaukolėje nebeliko vietos, tad nuspręsta pašalinti dešinį kaukolės kaulą ir implantuoti protezą. Po traumos sutriko kairės rankos smulkioji motorika, vaiko raida, atsirado epilepsija. Kad Rugilė taptų dar savarankiškesne, jos kūną reikia nuolat „žadinti“ – sportuoti ir judėti, todėl kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimai tapo mergaitės rutinos dalimi. Lankydamasi Vaiko raidos klinikoje, Rugilė puikiai jaučiasi: jos tėveliai pastebi akivaizdžius rezultatus, o mergaitė nuolat domisi ir laukia kiekvieno vizito.

Liucija

Liucija nuo gimimo kovoja su celebriniu paralyžiumi. Judėjimo negalia kasdienybę paverčia iššūkiu, tačiau Liucija nenuleidžia rankų ir atkakliai siekia savo tikslų. Praėjusių metų spalį Liucijai teko atlikti abiejų klubų operaciją. Dėl spastikos po operacijos abu klubai buvo sugipsuoti, o tai reiškė beveik 8 savaites „įkalinimo“ gispo šarvuose – po tokios imobilizacijos mergaitei buvo būtina intensyvi reabilitacija. Vaiko raidos klinika pasirūpino parama Liucijos reabilitacijai – intensyviais kineziterapijos užsiėmimais ir masažais.

Rojus

Rojus – Dauno sindromą turintis berniukas, jau keletą kartų apsilankęs Vaiko raidos klinikoje ir besidžiaugiantis pastebima savo pažanga. Pirmieji vizitai padidino jo savarankiškumą, tolimesnės procedūros pagerino kalbinius įgūdžius, tačiau Rojui vis dar kyla tam tikrų iššūkių: staigūs nuotaikų svyravimai, miego problemos. Pastebėta, kad berniukui reikalinga kineziterapija dėl kojyčių sukimo į vidų. Rojus nori ir toliau lankytis klinikos rengiamuose užsiėmimuose, įveikti visus iššūkius ir tapti dar savarankiškesniu!

Gerumo dėžutė ir Lukrecijos labdaros ir paramos fondas– pagalba vaikams: tapkite prenumeratoriumi ir prisidėkite prie vaikų su negalia gerovės

Jūsų gerumas – tai variklis, kuris suteikia sparnus Lukrecijos labdaros ir paramos fondo vaikams! Jūsų dosni pagalba užtikrina mažųjų pažangą ir pirmuosius, savarankiškumo kupinus žingsniais. Prisidėkite ir tapkite Gerumo dėžutės prenumeratoriumi – Jūsų parama padės vaikams, kuriems jos be galo reikia. Kaip padėkos ženklą, Jus kas mėnesį pasieks Gerumo dėžutė, pripildyta mūsų rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Susisiekite

JUDITA